Magyarok elmékműve – Gölcük
A Thököly-féle felkelés leverése után az Izmitben és a Márvány-tenger öblében letelepített magyar menekültek emlékére 2013-ban Németh Zsolt államtitkár jelenlétében adták át a gölcüki Kavaklı parton az egykor itt élő magyarok emlékművét.